Erdogan po útoku v Istanbule sľubuje porážku teroristov

Predpokladá sa, že za útokom na Atatürkovom letisku v Istanbule stoja prívrženci Islamského štátu.ISTANBUL 30. júna (WebNoviny.sk) – Turecko podľa prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana premôže teroristické skupiny, ktoré v poslednom období zintenzívnili svoje útoky v tejto krajine. Vyjadril sa tak v stredu v reakcii na utorňajší útok na letisku v Istanbule, ktorý si podľa aktuálnych údajov vyžiadal najmenej 42 obetí na životoch a vyše 230 zranených.

Obrazom: Na Atatürkovom letisku v Istanbule útočili teroristi

Agentúra AP uviedla, že Erdogan počas vystúpenia pred svojimi spolupracovníkmi obvinil teroristické organizácie zo snahy zmariť ambície Turecka, ako je zaradenie sa medzi desať najsilnejších ekonomík sveta či vybudovanie najväčšieho letiska na planéte. „PKK, DHKP-C ani Dáišu… sa nepodarí odstrašiť Turecko od plnenia svojich cieľov,“ povedal na večeri, ktorá prerušuje každodenný pôst moslimov počas mesiaca ramadán, pričom spomenul skratky radikálnych organizácií Strana kurdských pracujúcich, Revolučná ľudová oslobodenecká strana-Front a Islamský štát.

Predpokladá sa, že za utorňajším strelným a bombovým útokom na Atatürkovom letisku v Istanbule stoja prívrženci Islamského štátu. Podľa slov tureckého prezidenta páchatelia tohto útoku „neboli moslimami“ a svojím konaním „si pripravili miesto v pekle“. Erdogan sa zároveň poďakoval za prejavenú sústrasť zahraničným lídrom vrátane prezidenta USA Baracka Obamu a ruského prezidenta Vladimira Putina.

Odporúčame:

Video: Teroristi zabili na letisku v Istanbule desiatky ľudí

Turecký útočník sa odpálil vonku, dvaja v panike vnikli dnu

Video zachytáva, ako sa v Istanbule odpálil terorista

Na istanbulskom letisku boli v čase výbuchu aj Slováci

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016