Eiffelova veža sa ponorí do tmy

Vo štvrtok od parížskej radnice do Sýrie vyrazí konvoj s humanitárnou pomocou pre Aleppo.PARÍŽ 14. decembra (WebNoviny.sk) – Na znak solidarity s civilistami, ktorí uviazli v severosýrskom Aleppe v dôsledku paľby vládnych síl a povstalcov, bude v stredu 14. decembra od 20.00 h SEČ vypnuté osvetlenie na Eiffelovej veži. Oznámila to parížska primátorka Anne Hidalgová.

„Toto symbolické gesto na pamätihodnosti známej v celom svete má za cieľ znova pripomenúť medzinárodnému spoločenstvu, že musí konať,“ uvádza sa vo vyhlásení Hidalgovej, ktorá situáciu v Aleppe označila za „neznesiteľnú“.

Hidalgová okrem toho informovala, že vo štvrtok od parížskej radnice do Sýrie vyrazí konvoj s humanitárnou pomocou pre Aleppo. Budú ho tvoriť dva kamióny s liekmi a zdravotníckym materiálom, určeným pre tamojšie zdravotné strediská a nemocnice.

Spravodajský web France Info okrem toho uviedol, že Hidalgová v pondelok v Paríži prijala predsedníčku mestskej rady povstalcami ovládaných štvrtí Aleppa Britu Hagi Hasanovú. Na základe tohto stretnutia Hidalgová vyzvala starostov a primátorov iných miest, aby podnikli akcie na podporu Aleppa. V sobotu Hasanovú prijmú aj vo Vatikáne.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016