Dvaja Briti dostali doživotie, plánovali vraždy policajtov

Dvojica plánovala strieľať z mopedu na vojakov na vojenskej základni v západnej časti Londýna alebo na policajtov z neďalekej policajnej stanice.Londýn 22. apríla (WebNoviny.sk) – Na doživotie odsúdili dnes dvoch mladých Britov, ktorí plánovali útok na policajtov a vojakov v západnom Londýne. Oboch mladíkov vo veku 22 rokov inšpirovala ideológia extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

Londýnsky súd v piatok obom vymeral doživotný trest odňatia slobody a stanovil, že o predčasné prepustenie budú môcť požiadať najskôr po 20 rokoch, informovala agentúra Reuters.

Študenta medicíny Suhaiba Majeeda počas procesu pred londýnskym súdom Old Bailey uznali za vinného z prípravy vrážd a teroristických činov. Druhý obvinený Tarik Hassane, predpokladaný organizátor celého komplotu, sa k vzneseným obvineniam priznal.

Dvojica plánovala strieľať z mopedu na vojakov na vojenskej základni v západnej časti Londýna alebo na policajtov z neďalekej policajnej stanice. Pri útoku plánovali použiť pištoľ vybavenú tlmičom, pričom hrozilo aj zabitie civilistov.

Muži si stihli urobiť prieskum vytypovaných terčov, avšak polícia ich zatkla ešte pred uskutočnením útoku. Sudca označil za šokujúce, že obaja Briti boli natoľko ovplyvnení „krvilačnou verziou Islamu“, že boli odhodlaní použiť zbraň voči vlastným spoluobčanom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016