Dušan Pašek ml. pre problémy s chrbtom končí s kariérou

Dušan Pašek mladší odohrá svoj posledný zápas kariéry 5. februára v Steel aréne.BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Dušan Pašek mladší končí vo veku 31 rokov s aktívnou kariéru. Dôvodom sú dlhodobé problémy s chrbtom, ktoré nedovoľujú skúsenému útočníkovi v službách Skalice plnohodnotne pokračovať. Rozlúči sa v piatok 5. februára v Steel aréne v Košiciach.

„Od operácie platničky som už nemohol naplno trénovať a robiť veci ako predtým. Moja výkonnosť išla tým pádom dolu a na ľade som sa stále viac trápil a bojoval skôr s mojím telom ako so súpermi. Absolvoval som veľa rôznych cvičení a hrával som s tabletkami proti bolesti. Keď sa človek párkrát zobudí v noci na to, že si necíti celú nohu, lebo má zničené platničky, je to veľmi nepríjemný pocit a vtedy si uvedomíte, že sú aj dôležitejšie veci ako hokej,“ uviedol na svojom facebookovom profile Dušan Pašek mladší, syn rovnomenného legendárneho hokejistu.

„Vedel som že hokej nebudem hrať večne, čiže mám plány do budúcna, ktoré si však zatiaľ nechám pre seba. V prvom rade si chcem dokončiť magisterské štúdium a zdokonaliť sa v cudzích jazykoch. Bola to krásna jazda a moje veľké ďakujem patrí mojej rodine, Štefanovi Molnárovi, ako aj všetkým mojim spoluhráčom, trénerom, fanúšikom a funkcionárom,“ dodal hokejista.

Pašek (nar. 18. januára 1985) odštartoval svoju teraz už poslednú sezónu v Banskej Bystrici, po šiestich zápasoch odišiel do Skalice. Napriek spomenutým zdravotným problémom bodoval priemerne v každom druhom stretnutí (40 zápasov, 6+14). V minulosti hral za Piešťany, Košice a Slovan Bratislava. Slovensko reprezentoval v štyroch dueloch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2016