Dozornej rade VšZP bude šéfovať Ficov exminister

Predsedom dozornej rady sa stal Tomáš Borec, podpredsedu si zvolí dozorná rada hlasovaním.
BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) má novú dozornú radu. Ako priblížil jej zloženie minister zdravotníctva Tomáš Drucker, miesto v dozornej rade dostali nielen zástupcovia rezortu zdravotníctva, ale aj ministerstiev financií, spravodlivosti, vnútra, politickej opozície i tretieho sektora. Podľa nových stanov má dozorná rada desať členov, ktorých volí a odvoláva valné zhromaždenie.

Novými členmi, s účinnosťou od 13. decembra, sú Tomáš Borec a Martin Smatana (nominácie za MZ SR), František Palko za rezort financií, Marián Magdoško za silové rezorty, Tomáš Malatinský za zamestnávateľov, parlamentnú opozíciu zastupuje Marcel Klimek a mimovládne občianske združenia bude reprezentovať Gabriel Šípoš.

Traja členovia sú z radov zamestnancov VšZP – Juraj Pacher, Iveta Baráneková a Anna Slamková. Za predsedu dozornej rady bol zvolený valným zhromaždením Tomáš Borec, podpredsedu si zvolí dozorná rada hlasovaním.

Dozorná rada je najvyšší kontrolný orgán spoločnosti, dohliada na výkon pôsobnosti predstavenstva a činnosť spoločnosti vrátane činnosti útvaru vnútornej kontroly. Je povinná preskúmať rozpočet, riadnu respektíve mimoriadnu účtovnú závierku a návrh na rozdelenie zisku alebo vysporiadania straty a podať o výsledku preskúmania správu valnému zhromaždeniu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016