Dôverčivé dôchodkyne naleteli podvodníkom, prišli o úspory

Dôverčivá žena vzala do obálky 5 000 eur, autobusom podľa dohody prišla k nitrianskej nemocnici a tam ich odovzdala mužovi, ktorý pre ne mal prísť. BRATISLAVA/NITRA 6. mája (WebNoviny.sk) – O úspory prišli dôverčivé dôchodkyne z Nitrianskeho kraja. V prvom prípade babičke zavolal muž, predstavil sa ako jej vnuk a požiadal ju o peniaze k podpisu zmluvy. Dôverčivá žena vzala do obálky 5 000 eur, autobusom podľa dohody prišla k nitrianskej nemocnici a tam ich odovzdala mužovi, ktorý pre ne mal prísť.

Ten jej podal mobil s falošným vnukom na linke, ktorý sa jej dokonca predstavil menom skutočného vnuka, upozornila nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. „Vnúčik“ ju uistil, že neznámemu mužovi peniaze môže pokojne dať. Policajtov privolala, keď zistila, že jej skutočný vnuk žiadne peniaze nechcel. Polícia prípad rieši ako

V druhom prípade bola obeťou 85-ročná babička z okresu Nové Zámky. Do jej domu prišiel neznámy muž a nahovoril jej, že jej nesie preplatok za elektrinu. Použil overený trik a chcel rozmeniť 500 eur. Babička ho zobrala do letnej kuchyne, kde mala uložené peniaze. Keď páchateľ objavil skrýšu, dôchodkyňu poslal s mobilom do domu a mala ho držať pri zásuvke pokiaľ nepípne. Po chvíli si mobil zobral a odišiel. Až po jeho odchode žena zbadala, že jej z obálky chýba tisíc eur. V tomto prípade je začaté trestné stíhanie pre porušovanie domovej slobody a krádež.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2016