Dominika Cibulková po boji postúpila do osemfinále v Hobarte

Súperkou Dominiky Cibulkovej v osemfinále turnaja v Hobarte bude držiteľkou voľnej karty Kimberly Birrellová.HOBART 11. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková má za sebou víťazný vstup do turnaja WTA International na tvrdom povrchu v tasmánskom Hobarte, v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry ako tretia nasadená zdolala Britku Johannu Kontovú po vyše dvoch hodinách 7:6 (6), 7:5.

Odporúčame:

Martin Kližan pre bolesti ramena skrečoval zápas v Sydney

Ich prvý vzájomný zápas trval presne 130 minút a 24-ročná Kontová svojej o dva roky staršej a renkingovo lepšie postavenej súperke nič nedarovala. V tajbrejku prvého setu si vypracovala päť setbalov za sebou, ale Cibulková odolala a svoj prvý, hoci na príjme, hneď premenila.

V druhom dejstve Slovenka zaostávala 0:2 aj 1:3, obrátila na 4:3 a cez nepriaznivý stav 4:5 a setbal súperky pri vlastnom servise sa napokon pri ďalšej hre na podaní dostala k mečbalom, z ktorých ten druhý využila na ukončenie zápasu – 7:5. Obe hráčky si v súboji vypracovali po 12 brejkových príležitostí, Slovenka ich zužitkovala 6, Britka o jeden menej.

Cibulková bude v osemfinálovom 2. kole hrať so 17-ročnou austrálskou držiteľkou voľnej karty Kimberly Birrellovou, ktorá si v úvodnom kole poradila s Dankou Koviničovou z Čiernej Hory. Bude to ich prvý vzájomný duel na okruhu.

Dvojhra – 1. kolo:
Dominika Cibulková (SR-3) – Johanna Kontová (V. Brit.) 7:6 (6), 7:5 za 130 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.