Do volebnej miestnosti v Moskve údajne zašiel muž s bombou

Moskovská polícia dostala aj informáciu, že jedna z politických strán chce v niektorej z volebných miestností v ruskej metropole usporiadať nepovolenú protestnú akciu.MOSKVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Ruské bezpečnostné zložky začali v nedeľu preverovať informáciu o hrozbe bombového útoku v jednej z volebných miestností v centre Moskvy. Informovala o tom agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na policajné zdroje.

Podľa predbežných informácií do volebnej miestnosti v Arménskej uličke vošiel neznámy muž, ktorý sa prítomným začal vyhrážať odpálením bomby. Rovnaký zdroj neskôr spresnil, že šlo o dvoch podozrivých mužov – jedného polícia zadržala, druhý sa vo volebnej miestnosti zabarikádoval. Ďalšie podrobnosti nie sú bezprostredne známe.

Moskovská polícia dostala aj informáciu, že jedna z politických strán chce v niektorej z volebných miestností v ruskej metropole usporiadať nepovolenú protestnú akciu. Polícia preto vyzvala občanov, aby sa nedali zatiahnuť do takýchto provokácií. Pripomenula tiež, že polícia v súlade so zákonom berie na zodpovednosť nielen organizátorov, ale aj účastníkov nepovolených protestných akcií.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016