Do Siene slávy IIHF vstúpi aj Peter Bondra

Štyridsaťosemročný bývalý skvelý útočník Peter Bondra okrem závratnej zámorskej kariéry v drese Washingtonu Capitals reprezentoval Slovensko na troch zimných olympijských hrách a dvoch majstrovstvách sveta. Z oboch MS si odniesol domov medailu.BRATISLAVA 5. mája (WebNoviny.sk) – Bývalého úspešného slovenského reprezentanta Petra Bondru uvedú do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie. Stane sa tak 22. mája 2016 v Moskve v deň, keď finálovým súbojom vyvrcholí svetový šampionát v Rusku.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Zástupcovia IIHF rozhodli, že okrem Bondru sa novými prírastkami Siene slávy stanú aj Rusi Sergej Fiodorov, Valerij Kamenskij a pocta sa ujde aj bývalým úspešným trénerom Patovi Quinnovi a Benovi Smithovi. Niekdajší maďarský útočník Gábor Ocskay sa stane držiteľom ocenenia Richarda „Bibiho“ Torrianiho a bývalý ruský komentátor Nikolaj Ozerov zasa prevezme Cenu Paula Loicqa za významné zásluhy v medzinárodnom hokeji.

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2016

Štyridsaťosemročný bývalý skvelý útočník Bondra okrem závratnej zámorskej kariéry v drese Washingtonu Capitals reprezentoval Slovensko na troch zimných olympijských hrách a dvoch majstrovstvách sveta. Z oboch MS si odniesol domov medailu. Zápis do hokejovej histórie predviedol na MS 2002 v Göteborgu, kde práve jeho gól zabezpečil Slovákom titul majstrov sveta vo finále proti Rusku (4:3).

Video: Zlatý gól Petra Bondru na MS 2002 v Göteborgu

Bondra sa stal na MS 2002 so 7 zásahmi najlepším strelcom, o rok neskôr na MS v Helsinkách pridal do jagavej zbierky bronz. V drese Slovenska odohral 47 zápasov a pripísal si 35 gólov. V NHL v 1081 stretnutiach strelil 503 gólov, predviedol aj dve vyše 50-gólové sezóny. Po skončení kariéry pôsobil ako generálny manažér slovenskej reprezentácie na vrcholných podujatiach (2008 – 2011).

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2016