Djokovič nedohral štvrťfinále v Dubaji proti Lópezovi

Španielsky tenista povedal, že ho srbský líder tenisového rebríčka informoval o zápale oka.DUBAJ 25. februára (WebNoviny.sk) – Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič nedohral zápas so Španielom Felicianom Lópezom vo štvrtkovom štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Dubai Duty Free Tennis Championships na tvrdom povrchu v Dubaji v SAE. Odstúpil po prvom sete, ktorý prehral 3:6.

Už za stavu 1:2 si vyžiadal konzultáciu s lekárom. López neskôr povedal, že ho Djokovič informoval o zápale oka. Španiel bude v piatkovom semifinále čeliť Cyperčanovi Marcovi Baghdatisovi. V druhom semifinále sa stretnú Švajčiar Stan Wawrinka a Austrálčan Nick Kyrgios.

Zverenec Borisa Beckera a Mariána Vajdu Djokovič hral na prvom turnaji od svojho celkového triumfu na januárových melbournských grandslamových Australian Open. Na južnej pologuli sa radoval 6. raz a má na konte 11 trofejí z veľkej štvorky.

Dvadsaťosemročný Belehradčan Djokovič bol vo finále na svojich predchádzajúcich 17 turnajoch, čím sa v tzv. Open Ere dotiahol na druhú priečku k Švajčiarovi Rogerovi Federerovi, ale bilanciu si v rámci tejto šnúry už nezlepší. V predmetnej štatistike stále vedie Čech Ivan Lendl (18).

Djokovič v stredu dosiahol svoj jubilejný 700. zápasový úspech v singli na hlavnej profesionálnej úrovni. Zaokrúhlil proti tuniskému držiteľovi voľnej karty Malekovi Jazirimu (6:1, 6:2). Stal sa tretím aktívnym hráčom v Klube 700 po spomenutom Federerovi (1067) a Španielovi Rafaelovi Nadalovi (775). Ak by v Dubaji získal svoj piaty miestny titul po sezónach 2009, 2010, 2011 a 2013, utvoril by nový absolútny rekord podľa počtu renkigových bodov – mal by ich na konte 16 990.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2016