Cvičná streľba počas výcviku v Česku skončila nešťastím

Na mieste nešťastia zasahovala civilná záchranná služba. Jeden z vojakov (29) utrpel devastačné zranenie dolnej končatiny, predlaktia a brucha, je po operácii, dýcha za pomoci prístrojov a prognóza ďalšieho vývoja jeho zdravotného stavu je neistá.

Praha/Olomouc 19. mája (WebNoviny.sk) – O zranení najmenej dvoch príslušníkov Armády ČR pri cvičnej streľbe z bojových vozidiel pechoty, ku ktorým došlo v stredu večer vo výcvikovom priestore Libavá, informovali dnes české elektronické médiá.

Kým armádne zdroje spomínajú dvoch vojakov, prezident ČR Miloš Zeman hovoril počas návštevy Olomouckého kraja o troch zranených.

Podľa informácií denníka Mladá fronta Dnes a servera iDNES.cz došlo k incidentu, keď jedno z dvojice bojových vozidiel idúcich vedľa seba zasiahlo druhé strelou z dela kalibru 30 mm. Prípad vyšetruje vojenská polícia.

Na mieste nešťastia zasahovala civilná záchranná služba. Jeden z vojakov (29) utrpel devastačné zranenie dolnej končatiny, predlaktia a brucha, je po operácii, dýcha za pomoci prístrojov a prognóza ďalšieho vývoja jeho zdravotného stavu je neistá. Druhý vyviazol so zranením ruky a chrbta, tretí, o ktorom hovorila iba hlava štátu, utrpel zranenia, ktoré mu umožnia čoskoro opustiť nemocnicu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2016