Cruz: Trump je nemorálny, patologický klamár a sukničkár

Ted Cruz ostro skritizoval Donalda Trumpa v deň, keď voliči v americkom štáte Indiana odovzdávajú v primárkach hlas uchádzačom o prezidentskú nomináciu.Indianapolis 3. mája (WebNoviny.sk) – Texaský senátor Ted Cruz v utorok označil svojho republikánskeho rivala Donalda Trumpa za úplne nemorálneho, patologického klamára, sériového sukničkára a narcistu takého stupňa, aký ešte Spojené štáty nikdy nezažili.

Cruz značne zaostáva

Cruz ostro skritizoval Trumpa v deň, keď voliči v americkom štáte Indiana odovzdávajú v primárkach hlas uchádzačom o prezidentskú nomináciu. Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že Cruz značne zaostáva za Trumpom v štáte, ktorý je podľa Cruza rozhodujúci pre zastavenie tohto miliardára a podnikateľa.

Republikánsky uchádzač o Biely dom Cruz sa vyjadril aj k dnešným Trumpovým tvrdeniam na adresu svojej rodiny – Trump totiž vyhlásil, že Cruzov otec Rafael bol zapletený do vraždy amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Podľa Trumpa sa Rafael Cruz pred atentátom na Kennedyho stretol s jeho vrahom Leeom Harveym Oswaldom.

Texaský senátor odsúdil takéto obviňovanie a otca nazval „môj hrdina“. Trumpove tvrdenia označil za „bláznivé“ a „strelené“ a povedal, že Trump „nepozná rozdiel medzi pravdou a lžou“. Cruz dodal, že väčšina toho, čo Trump hovorí, je len „nezmyslené vrieskanie“.

Napriek svojej kritike na adresu Trumpa Cruz nevylúčil, že ho podporí, ak podnikateľ získa nomináciu republikánskej strany pre novembrové prezidentské voľby, informovala tlačová agentúra AP.

Trumpa si podala aj Clintonová

Favoritka medzi demokratickými uchádzačmi o prezidentský úrad Hillary Clintonová v utorkovom interview pre televíznu stanicu MSNBC povedala, že pozornosť musí zamerať na porážku republikánskeho favorita Donalda Trumpa, ak tento miliardár a podnikateľ vyhrá boj o nomináciu svojej strany. Clintonová dodala, že súperenie o Biely dom v takejto dvojici bude „tvrdým zápasom proti kandidátovi, ktorý povie a urobí doslova hocičo“.

Clintonová označila Trumpove výroky v témach ako zahraničná politika, umelé prerušenie tehotenstva a mzdy za „desivé“. Podľa jej slov Trump „zatiaľ neprejavil ani náznak toho, že chápe vážnosť zodpovednosti, ktorá sa spája s postom vrchného veliteľa“ amerických ozbrojených síl.

Clintonová dodala, že toto bude tvoriť „veľkú časť“ jej kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami, „lebo v určitom bode bude musieť (Trump) zachovávať zásady a úroveň, aké očakávame od každého, kto sa uchádza o úrad prezidenta a vrchného veliteľa“.

Bývalá prvá dáma USA v televíznom rozhovore tiež povedala, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) sa s ňou neskontaktoval, aby ju vypočul v rámci vyšetrovania kauzy, keď ako ministerka zahraničných vecí zo svojho súkromného e-mailu posielala tajné vládne materiály.
Informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016