Contador sa už aj oficiálne stal súčasťou Trek-Segafredo

Sedemnásobný víťaz pretekov z prestížnej série Grand Tour pôvodne po tejto sezóne zvažoval koniec kariéry.MADRID 15. septembra (WebNoviny.sk) – Španielsky cyklista Alberto Contador bude v nasledujúcej sezóne súčasťou amerického tímu Trek-Segafredo. Táto informácia je známa už od polovice júla, ale až teraz po ďalších dvoch mesiacoch sa stala oficiálnou.

Sedemnásobný víťaz pretekov z prestížnej série Grand Tour pôvodne po tejto sezóne zvažoval koniec kariéry, ale napokon sa rozhodol pokračovať.

Tridsaťtriročný Španiel bol doteraz vrchárskym lídrom tímu ruského milionára Olega Tiňkova, ktorý však po tejto sezóne opúšťa profesionálny konvoj cestných cyklistov. Contador do nového tímu so sebou potiahol aj dlhoročného domestika Jesúsa Hernándeza a tiež športového riaditeľa Stevena de Jongha.

„Som rád, že sa predo mnou otvorili nové príležitosti. Mojím hlavným cieľom bude opäť zvíťaziť na Tour de France,“ uviedol Alberto Contador aj na webe Cyclingnews. Najslávnejšie etapové preteky na svete na francúzskych cestách ovládol zatiaľ dvakrát v rokoch 2007 a 2009 ako člen tímov Discovery Channel, resp. Astana.

V posledných piatich rokoch bol Contador členom tímu Saxo Bank, resp. Tinkoff, kde bol aj spolujazdcom Petra Sagan. Ako je dlhší čas známe, úradujúci majster sveta Peter Sagan po tejto sezóne zamieri do nemeckého družstva Bora-Hansgrohe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016