Clintonová sa pustila do Trumpa, adresovala mu tvrdé slová

Posledné vyjadrenia Hillary Clintonovej patria medzi najdôraznejšie, aké doteraz adresovala Donaldovi Trumpovi, ktorý pravdepodobne bude jej protikandidátom v prezidentských voľbách naplánovaných na 8. novembra.WASHINGTON 20. mája (WebNoviny.sk) – Uchádzačka o prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany Hillary Clintonová považuje svojho republikánskeho protivníka Donalda Trumpa za nedostatočne kvalifikovaného na to, aby mohol vykonávať funkciu prezidenta USA. Vyjadrila sa tak vo štvrtkovom rozhovore pre americkú spravodajskú stanicu CNN, v ktorom poukazovala na Trumpove najnovšie výroky týkajúce sa zahraničnej politiky.

Clintonová podľa vlastných slov pozná náročnosť „práce“ najvyššieho predstaviteľa USA, čo ju priviedlo k záveru, že Trump „nie je kvalifikovaný na to, aby bol prezidentom“. Výroky súpera, ktorý okrem iného kritizoval Britániu, vyjadril ochotu rokovať s vodcom Severnej Kórey a spochybnil budúcnosť členstva USA v NATO, bývalá ministerka zahraničných vecí označila za „nezodpovedné, bezohľadné a nebezpečné“.

Podľa agentúry AP patria tieto vyjadrenia medzi najdôraznejšie, aké Clintonová doteraz adresovala Trumpovi, ktorý pravdepodobne bude jej protikandidátom v prezidentských voľbách naplánovaných na 8. novembra.

Clintonová sa v rozhovore pre CNN venovala taktiež vnútrostraníckemu nominačnému súboju s vermontským senátorom Berniem Sandersom, ktorý sa podľa nej už „prakticky“ skončil v jej prospech, hoci musí v primárkach získať ešte najmenej 90 delegátov, aby si mohla byť istá svojou nomináciou. Nevylúčila pritom možnosť, že v prípade získania straníckej nominácie by išla do volieb spoločne so Sandersom ako kandidátom na post viceprezidenta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. mája 2016