Cieľom SR je podľa Pellegriniho energetická bezpečnosť

Na Úrade vlády SR sa uskutočnilo stretnutie podpredsedu vlády SR pre investície Petra Pellegriniho s predsedom predstavenstva spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom.BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Strategickým cieľom Slovenskej republiky je zabezpečenie energetickej bezpečnosti. Je prirodzeným záujmom Slovenska pokračovať v dlhodobej spolupráci v oblasti spoľahlivých dodávok plynu a jeho tranzitu cez naše územie.

Zdôraznil to podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini na stretnutí s predsedom predstavenstva ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom.

V súvislosti s rokovaním medzi Ruskou federáciou, Ukrajinou a Európskou úniou vyjadrili zástupcovia vlády presvedčenie, že sa podarí dosiahnuť dohodu, ktorá zabezpečí bezproblémové dodávky plynu na územie Slovenskej republiky, ako aj tranzit plynu do ďalších krajín EÚ. Slovenská republika by v tejto otázke privítala dlhodobejšie stabilné riešenie.

Takéto riešenie by prispelo k zabezpečeniu dodávok plynu na Slovensko a do EÚ cez významný tranzitný koridor. Slovensko pritom má záujem o vytvorenie obojstranne výhodných podmienok, ktoré umožnia zachovanie prepravy plynu v smere východ – západ.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016