Cibulková sa posunula na rekordnú pozíciu v rebríčku, ale očakáva od seba lepšie výsledky

BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Úradujúca koncosezónna majsterka sveta WTA z októbrového Singapuru Dominika Cibulková sa tento rok posunula z piatej na rekordnú štvrtú priečku vo svetovom rebríčku tenistiek vo dvojhre, ale na žiadnom z ôsmich turnajov neuspela vo viac ako dvoch zápasoch.

Odporúčame:
Kližan si polepšil vo svetovom rebríčku, Cibulková ostala svetovou štvorkou

„Vlani by som po takom vstupe do sezóny, aký som mala v tejto, povedala, že to je okej. Teraz síce nie som úplne nespokojná, ale určite od seba očakávam lepšie výsledky,“ uznala 27-ročná Bratislavčanka na stredajšej tlačovej besede v NTC.

„Odohrala som niekoľko naozaj výborných zápasov – s priaznivejším či horším koncom pre mňa. Nie je ľahké stotožniť sa s novou pozíciou. Predsa len, kým som bola ´iba´ v Top 20 či Top 15, vnímala som to celé inak. Dokonca aj medzi Top 10 a Top 5 je trošku rozdiel. Potrebujem sa s tým celým vyrovnať. Na tréningoch sa cítim dobre, ale ide o to, aby som si zvykla na tú novú situáciu a všetko, čo z nej vyplýva,“ podotkla Cibulková.

Po Miami si dopriala voľno

Finalistka Australian Open 2014 sa napriek januárovému avízu, že vynechá celú fedcupovú sezónu 2017, objavila v oficiálnej predbežnej nominácii domácich na stretnutie Slovensko – Holandsko 22. – 23. apríla na antuke v Aegon aréne NTC v play-off o svetovú skupinu MS tímov ITF 2018.

Odporúčame:
Dominika Cibulková zmenila názor a nastúpi vo Fed Cupe za Slovensko

Od toho 27. marca, keď som v Miami naposledy bola v akcii, som si dopriala voľno. Cítila som, že ho potrebujem. Počas prvých troch mesiacov som absolvovala pomerne veľa turnajov, bolo to náročné. Výborne som si oddýchla a extrémne sa teším na antuku, tím a fedcupový týždeň. Potom má čaká klasický antukový program, na začiatok pôjdem skúsiť šťastie do Stuttgartu,“ uviedla Cibulková.

Lipták ju neprehováral

Kapitán Matej Lipták, zároveň Cibulkovej osobný kouč, nemusel svoju zverenkyňu príliš prehovárať.

Odporúčame:
Hantuchová aj Šramková víťazne, Slovensko dotiahli k postupu

„O mojom návrate do tímu rozhodlo viac faktorov. Ten základný bol, že hráme doma. Byť zdravá a absentovať vo fedcupovom stretnutí pred našimi fanúšikmi, to by bolo veľmi ťažké. Program mi napokon umožnil odohrať tento zápas. Dokonca mi do toho programu dobre pasuje. Dúfam, že tímu pomôžem. Budú to prvé zápasy na antuke, očakávam náročný a kvalitný tenis,“ skonštatovala Cibulková.

Svetová štvorka následne dodala: „Baby to v Taliansku výborne vybojovali. Tréner ma nemusel veľmi lámať, to nie. Sadli sme si k tomu už pred Amerikou hneď po tom Forli.“

Viac k témam: Dominika Cibulková, Pohár federácie – Fed Cup, rebríček WTA, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Cibulková sa posunula na rekordnú pozíciu v rebríčku, ale očakáva od seba lepšie výsledky © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2017