Cestujúcich z Barbadosu do Londýna trápili ťažkosti, v karanténe skončilo takmer 450 pasažierov

405149_britain_emergency_landing c965cbc1c75149a2b63b542080bad7c5 676x385.jpeg

LONDÝN 6. marca (WebNovinys.k) – Na londýnskom letisku Gatwick dali v stredu hneď po pristátí do karantény všetkých pasažierov aj členov posádky letu z Barbadosu, keďže mnohých cestujúcich počas letu začali trápiť zdravotné ťažkosti.

Viacerí z nich sa sťažovali na bolesť v hrudi a silno kašľali. Zdravotníci na letisku vyšetrili tridsiatich pasažierov, troch z nich hneď previezli do nemocnice. Celkovo bolo na palube letu až 448 pasažierov, z ktorých veľká väčšina sa predtým zúčastnila na spoločnej okružnej plavbe po Karibiku.

Jeden z cestujúcich napísal na Twitter, že záhadným ochorením, ktorým mnohí z jeho spolucestujúcich trpia, sa podľa neho nakazili ešte na lodi, a nie až v lietadle. Letecká spoločnosť Virgin Atlantic, ktorá týchto pasažierov dopravila z Barbadosu do Londýna, ako aj švajčiarska spoločnosť MSC Cruises, vlastniaca loď, na ktorej sa dva týždne plavili, sľúbili dôsledné vyšetrenie prípadu.

Viac k témam: letisko Gatwick, lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestujúcich z Barbadosu do Londýna trápili ťažkosti, v karanténe skončilo takmer 450 pasažierov © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019