Celeste Buckingham a Vladis predstavili spoločnú skladbu

K novinke Taký nejsom (Hate song) zverejnili aj videoklip.BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská speváčka švajčiarsko-amerického pôvodu Celeste Buckingham a rapper Vladis predstavili skladbu Taký nejsom (Hate song).

„Každý z nás má svoje predsudky, aj keď sami sebe i ostatným tvrdíme, že nesúdime ľudí podľa výzoru. S Vladisom sme sa rozhodli, že je treba ukázať túto stránku, ktorá drieme v každom z nás,“ povedala na margo novinky 20-ročná interpretka.

O réžiu klipu sa postaral Michal Nemtuda

Dvojicu dal dokopy producent Martin „Maxo“ Šrámek zo štúdia Littlebeat. „Maxo a Vladis ma jedného dňa zavolali, že by som mohla prísť za nimi do štúdia. Začali sme spolu tvoriť a Hate Song bol na svete,“ prezradila speváčka. „Skladbu sme urobili hneď na prvom stretnutí v štúdiu. Celeste má profi prístup – tvorila veľmi rýchlo. Bolo to pre mňa veľmi inšpirujúce,“ doplnil rapper, ktorý plánuje v máji vydať nový album.

Fanúšikovia a fanúšičky si už môžu k piesni Taký nejsom (Hate song) pozrieť aj videoklip. „Chceli sme ukázať náš nadhľad nad škatuľkovaním a predsudkami a trochu ironicky vyzvať k väčšej tolerancii. Táto téma je momentálne dosť aktuálna,“ vyjadril sa člen skupiny 2H+, ktorý má na konte sólové albumy Generácia (2010), Svet nie je pre chudobných (2012) a Diamant (2013).

O réžiu klipu sa postaral Michal Nemtuda. „S námetom prišli Celeste s Vladisom a potom sme ho už len spoločne doladili. Točili sme celý deň, od rána až do noci, na pľaci bola výborná atmosféra, takže sme sa popri práci po celý čas zabávali,“ uviedol režisér.

Celeste Buckingham čakajú povinnosti v USA

Nakrúcanie sa páčilo aj Celeste Buckingham. „Bola to zaujímavá skúsenosť. Musím priznať, že chvíľkami som sa cítila až nepríjemne – vtedy, keď som musela hrať namyslenú verziu seba samej. Necítila som sa vo svojej koži. Ale práve tým, že som musela byť vo svojej role veľmi nepríjemná, sme ukázali to, čo sme skladbou chceli povedať,“ vyhlásila rodáčka z Zürichu, ktorá sa po prvý raz predviedla aj ako rapperka. „Cítila som sa ako Majk Spirit v sukni,“ povedala s úsmevom.

Interpretku čakajú v najbližších týždňoch pracovné povinnosti v USA. „Celestin singel Crushin‘ My Fairytale sa drží od marca v americkom rebríčku Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart, kde aktuálne stúpol na 31. priečku. Zároveň sa dostal do rotácie hudobnej televízie MTV. Okrem toho si tvorcovia hollywoodskej snímky Gods Of Egypt vybrali Celestinu ďalšiu skladbu ako titulnú pieseň k DVD a Blu-ray verzii tohto filmu. Celeste preto čaká v USA veľa práce v súvislosti s propagáciou týchto noviniek. Do Európy by sa mala vrátiť až na prelome mája a júna, kedy vydá nový album,“ prezradil speváčkin manažér Lumír Mati.

Celeste Rizvana Buckingham začala v dvanástich písať texty, pričom jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. Zviditeľnila sa v šou Česko Slovenská SuperStar. V roku 2012 vydala prvý album Don’t Look Back, z ktorého pochádza aj hit Run Run Run.

Má za sebou aj niekoľko spoluprác – so skupinou AMO nahrala skladbu Swing a so spomínaným rapperom Majkom Spiritom sa predstavila v duetoch Ja a ty a I Was Wrong.

V roku 2013 vydala nahrávku Where I Belong a vlani uviedla na trh EP So Far So Good. Zahrala si tiež vo filme Láska na vlásku (2014), v ktorom sa predstavila v úlohe princeznej Beatrix.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2016