Bývalý viceprezident Finančnej správy Čech dostal za korupciu podmienku, uzavrel dohodu s prokurátorom

446854_gettyimages 486291084 676x451.jpg

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý viceprezident Finančnej správy Daniel Čech dostal trojročný podmienečný trest. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj Noviny.sk. Ako spresňuje, obvinený uzavrel dohodu o vine a treste s dozorujúcim prokurátorom.

Podľa portálu dostal obvinený štvorročnú skúšobnú dobu. Okrem toho bude musieť zaplatiť 30-tisíc eur a počas skúšobnej doby bude podrobený probačnému dohľadu. Trest však ešte nie je právoplatný, pretože ho musí schváliť sudca.

Daniel Čech bol zadržaný v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš. Následne bol obvinený z prijímania úplatku. Podľa obvinenia mal v rokoch 2014 až 2015 dostať peniaze za krytie ilegálnych obchodov s palivami a DPH od podnikateľa Františka Böhm. Dohodu o vine a treste uzavrel Daniel Čech s prokurátorom na základe toho, že po obvinení spolupracoval s políciou aj prokuratúrou.

Podľa portálu Noviny.sk sa aktuálne očakáva aj ďalšie uzavretie dohody o vine a treste s kajúcnikom Borisom Beňom. Ten mal ako námestník Slovenskej informačnej služby (SIS) podnikateľovi Františkovi Böhmovi vyzradiť utajovanú skutočnosť, že je odpočúvaný a monitorovaný políciou, čím vyzradil nepovolanej osobe chránenú informáciu. Boris Beňa je stíhaný aj pre korupciu.

Viac k témam: akcia „Judáš“, odsúdenie, podmienečný trest, súdy, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý viceprezident Finančnej správy Čech dostal za korupciu podmienku, uzavrel dohodu s prokurátorom © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2021