Bývalý brankár Srníček zomrel deväť dní po srdcovom infarkte

Tréner gólmanov pražskej Sparty skolaboval v nedeľu 20. decembra pri rekreačnom behu na odľahlej ceste v Bohumíne.OSTRAVA 29. decembra (WebNoviny.sk) – Niekdajší brankár českej futbalovej reprezentácie Pavel Srníček v utorok zomrel vo veku 47 rokov, deväť dní po tom, ako utrpel srdcový infarkt.

Tréner gólmanov pražskej Sparty skolaboval v nedeľu 20. decembra pri rekreačnom behu na odľahlej ceste v Bohumíne. Záchranárom sa napriek tomu podarilo obnoviť činnosť srdca. Previezli ho na anesteziologicko-resuscitačné oddelenie fakultnej nemocnice v Ostrave-Porube, kde ho uviedli do umelého spánku. Informoval o tom server britskej BBC.

Ostravský rodák Srníček dovedna odchytal za český národný tím 49 stretnutí v rokoch 1994 až 2001. Reprezentačnú kariéru ukončil po neúspešnej baráži o účasť na majstrovstvách sveta 2002 v Kórejskej republike a Japonsku.

Odchovanec Bohumína začal s ligovým futbalom v Baníku Ostrava. Ako 23-ročný si našiel angažmán v anglickom Newcastli United, kde po menších anabázach aj dal futbalu definitívne zbohom. Nedávno vydal knihu o svojom „ostrovnom“ pôsobení s názvom Pavel is a Geordie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2015