Budúce technológie na veľtrhu AMPER už teraz

BRATISLAVA 9. marca (WBN/PR) – Najväčšia elektrotechnická udalosť v regióne strednej Európy sa koná v termíne 15. – 18. 3. 2016 na brnenskom výstavisku. Predstaví sa 600 vystavovateľov z 22 krajín sveta. Predchádzajúci ročník veľtrhu navštívilo 44 500 návštevníkov.

Najväčší lídri v obore na jednom mieste
Návštevníci tento rok uvidia radu unikátnych noviniek, veľakrát vo svetovej premiére, prezentovaných šesťsto firmami. Medzi vystavovateľmi sú zastúpené predné svetové koncerny i tradičné české a slovenské firmy. Okrem hlavných oborov veľtrhu ako sú elektroenergetika, automatizačná a riadiaca technika, elektroinštalačná technika a inteligentné elektroinštalácie a elektronické súčiastky a moduly, budú na veľtrhu významne zastúpené firmy prezentujúce zabezpečovacie a komunikačné systémy a osvetľovaciu techniku.

Budúcnosť priemyslových procesov v koncepte Priemysel 4.0
Súčasný celosvetový trend digitalizácie priemyslovej výroby v duchu konceptu Priemysel 4.0 sa premieta do väčšiny noviniek radu vystavovateľov predovšetkým v oblasti priemyselnej automatizácie. Vystavovatelia predstavia konkrétne výhody a možnosti riešenia ako priemyselné prevádzky posunúť na vyššiu úroveň. Na tému „Automatizácia mení priemysel“ prebehne v dňoch 15. – 17. 3. živý program prednášok a prezentácií FÓRUM AUTOMATIZACE vrátane uvedenia zaujímavých výukových a vzdelávacích projektov.

AMPER v znamení SMART CITY technológií
Téma inteligentných miest už dávno nie je sci-fi a stáva sa stále aktuálnejšou s ohľadom na potrebu miest využívať k svojmu rozvoji možnosti, ktoré ponúkajú moderné technológie. Veľtrh AMPER sa tak tento rok stal ideálnym miestom k propagácie noviniek vystavovateľov z oblasti SMART CITY a zároveň priestorom k odbornej diskusii v rámci konferencie „SMART CITY v praxi“. V rámci programu AMPER SMART CITY bude predstavená napríklad verejná celorepubliková mobilná sieť pre IoT – SimpleCell / SIGFOX, voľne programovateľný riadiaci uzol pre aplikácie v mestskej infraštruktúre Tecomat Foxtrot, trenažér inteligentnej siete Smart Grid – Micro Grid, riešenie modernizácie verejného osvetlenia v obciach s garantovanou úsporou energie, 100 % elektrický autobus, inteligentné distribučné trafostanice, systém inteligentného merania, systém pre správu technických zariadení budov Desigo CC a ďalšie zaujímavé SMART CITY novinky.

Vybrané zaujímavosti sprievodného programu
Súčasťou veľtrhu je špičkový sprievodný program tvorený odbornými konferenciami, seminármi, školeniami a workshopmi na aktuálne odborné témy.

Prehliadka elektromobilov AMPER Motion tento rok vo veľtržnej premiére uvedie niekoľko zaujímavých vozidiel. Napríklad Toyota Central Europe – Czech prvýkrát odhalí svoju ikonu medzi hybridmi Toyota Prius s projekciou dôležitých informácií na predné sklo a komfortný Lexus NX300h s panoramatickým zobrazením okolia a prednárazovým bezpečnostným systémom PCS. Návštevníci môžu obdivovať tiež americké plno elektrické motocykle Zero z dielne firmy EuroCycles. Špeciálnym hosťom bude doteraz v ČR neprezentovaný moderný hybrid Fisker Karma ocenený reláciou Top Gear za „Luxusné vozidlo roku 2011“. Súčasťou populárneho programu je tematicky nadväzujúca konferencia Perspektivy e-mobility dňa 15. 3.

Prvýkrát na veľtrhu AMPER prebehne trojdenný 28. ročník celoštátneho stretnutia elektrotechnikov. Novinkou je tiež AMPER Start Up – program podporujúci začínajúce firmy.

Tradične je organizovaná prestížna súťaž ZLATÝ AMPER pre exponáty prezentované na veľtrhu AMPER, ktoré vynikajú svojimi parametrami a reflektujú súčasné trendy vývoja vo svojom obore.

Tento rok už po piatykrát veľtrh ako jediný prináša verejnosti živé diskusie o aktuálnych témach a dianie na veľtrhu v rámci AMPER FÓRA usporiadané redakciou portálu Elektrika.tv.

Viac na www.amper.cz.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2016