Budú dražiť Princovu bundu z filmu Purpurový dážď

Odev s čiernobielym vzorom a koženými rukávmi by mohol na aukcii vyniesť viac ako 100-tisíc dolárov (takmer 87 700 eur).BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Americký aukčný dom Profiles in History bude dražiť motorkársku bundu zosnulého speváka Princa, ktorú mal oblečenú vo filme Purpurový dážď(1984). Aukcia sa bude konať od 29. júna do 1. júla v kalifornskom Calabasas a záujemcovia sa budú môcť zúčastniť aj prostredníctvom internetu.

Cenu odevu s čiernobielym vzorom a koženými rukávmi, ktorý aukčný dom získal ešte predtým ako interpret 21. apríla skonal, pôvodne odhadovali na šesť až osemtisíc dolárov (v prepočte približne 5,2-tisíc až 7-tisíc eur), podľa Briana Chanesa zo spomínaného aukčného domu by však na dražbe mohol vyniesť viac ako 100-tisíc dolárov (takmer 87 700 eur).

Odporúčame:

Spevák Prince nespáchal samovraždu, naznačila pitva

Telo zosnulého Princea spopolnili, miesto uloženia je tajné

Prince nenapísal poslednú vôľu, dediť by mali jeho súrodenci

Bundu do aukcie darovala sestra maskérky, ktorá ju dostala pri nakrúcaní spomínaného filmu. V dražbe tiež ponúknu ďalšie hviezdne memorabílie ako napríklad kostýmy speváčok Britney Spears, Katy Perry či Alicie Keys, ako aj rukavicu Michaela Jacksona posiatu Swarovského kryštálmi z turné Dangerous World z roku 1992.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 do muzikantskej rodiny. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek.

Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016