Brazília zverejnila nomináciu na Copa América, Neymar chýba

Neymar prejavil vôľu vyhovieť predstavám Brazílskej futbalovej konfederácie (CBF), jeho katalánsky zamestnávateľ však trval na tom, že si musí vybrať medzi kontinentálnym šampionátom a účasťou na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

RIO DE JANEIRO 5. mája (WebNoviny.sk) – Hviezda španielskeho FC Barcelona Neymar v súlade so skôr zverejnenými informáciami nefiguruje v nominácii Brazílie na júnový turnaj Copa América v USA. Vynikajúci krídelník prejavil vôľu vyhovieť predstavám Brazílskej futbalovej konfederácie (CBF), jeho katalánsky zamestnávateľ však trval na tom, že si musí vybrať medzi kontinentálnym šampionátom a účasťou na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Chuť 24-ročného Brazílčana štartovať pod piatimi kruhmi v rodnej krajine napokon prevládla.

V kádri trénera „kanárikov“ Carlosa Dungu na Copa América figurujú siedmi hráči do 23 rokov, ktorí sa môžu zúčastniť aj na OH. „Na dôležitý turnaj prídeme s konkurencieschopným tímom,“ myslí si o svojom mužstve kouč brazílskej reprezentácie.

V B-skupine sa Brazília stretne s Ekvádorom, Haiti a Peru. Prvé vystúpenie na „storočnicovom“ juhoamerickom šampionáte Brazílčania odohrajú 4. júna.

Nominácia Brazílie na Copa América (termín: 3. – 26. júna 2016):

Brankári: Alisson (Internacional), Diego Alves (Valencia), Ederson (Benfica Lisabon).
Obrancovia: Daniel Alves (FC Barcelona), Fabinho (AS Monako), Filipe Luís (Atlético Madrid), Douglas Santos (Atlético Mineiro), Miranda (Inter Miláno), Gil (Šan-tung Lu-neng), Marquinhos (Paríž Saint-Germain), Rodrigo Caio (Sao Paulo).
Stredopoliari: Luiz Gustavo (Wolfsburg), Elias (Corinthians), Casemiro (Real Madrid), Rafinha (FC Barcelona), Renato Augusto (Kuo-an Peking), Phillipe Coutinho (FC Liverpool), Lucas Lima (FC Santos), Willian (FC Chelsea).
Útočníci: Douglas Costa (Bayern Mníchov), Hulk (Zenit Petrohrad), Ricardo Oliveira a Gabriel Barbosa (obaja FC Santos).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2016