Bratislavský dopravný podnik otvorí brány pre verejnosť

Novinkou tohto roka bude špeciálny konvoj šiestich historických električiek, ktorý vypravia o 14:00 priamo z Jurajovho dvora.

BRATISLAVA 17. septembra (WebNoviny.sk) – V Bratislave vo vozovni Jurajov dvor sa v sobotu 17. septembra uskutoční Deň otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava (DPB).

Program sa začne o 10:00 a pokračovať bude do 15:00. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa dopravného podniku Adriana Volfová, ľudia sa môžu tešiť na prehliadku vozidlového parku, či už historických alebo súčasných vozidiel. Pripravené budú aj odborné prednášky, prezentácie Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) a záchrannej zdravotnej služby.

DPB sprístupní pre návštevníkov tiež zmodernizované električkové haly. Na deti čaká nafukovací hrad a príde aj kúzelník Wolf. Na pódiu vystúpia kapely Atmosferik a Robo Patejdl Band a spevák Peter Cmorik. Chýbať nebude ani tombola. Novinkou tohto roka bude špeciálny konvoj šiestich historických električiek, ktorý vypravia o 14:00 priamo z Jurajovho dvora. Ľudia sa budú môcť previezť po trase Jurajov Dvor – Vajnorská – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Račianske mýto – Krasňany a nastúpiť a vystúpiť budú môcť počas celej trasy.

Do vozovne Jurajov dvor sa návštevníci dostanú autobusmi číslo 53, 57, 63, 65, 96, trolejbusom číslo 205 a električkou číslo 4. Ďalšie informácie a program podujatia nájdu ľudia na webovej stránke http://www.dpb.sk/_media/file/plagat_A5_DOD2016_web.pdf.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2016