Bratislavskí policajti budú do ulíc posielať aj cyklohliadky

Cyklohliadky budú dohliadať na bezpečnosť a poriadok na miestach, ktoré nie sú prístupné autom – Tyršovo nábrežie, Dunajská hrádza, Veľký Draždiak, Vrakunský lesopark či chatové a záhradkárske oblasti.BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) – Na verejný poriadok a bezpečnosť v Bratislave budú dohliadať aj mestskí policajti na bicykloch. Cyklohliadky mestskej polície budú strážiť najmä tie miesta, kde nie je možné sa dostať autom – dohliadať budú na poriadok a bezpečnosť napríklad na petržalskom Tyršovom nábreží, na Dunajskej hrádzi, pri Veľkom Draždiaku či vo Vrakunskom lesoparku.

Najbližšie budú policajné cyklohliadky dohliadať v sobotu na bezpečnosť pri bežeckých pretekoch Župná 20-tka v rámci Bratislavského majálesu a v nedeľu pri športovej udalosti Wings For Life World Run 2016. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Mestskej polície hl. mesta Bratislavy Ľubomíra Miklovičová.

Policajné hliadky na bicykloch budú kontrolovať najmä ťažšie prístupné miesta, ako sú chatové či záhradkárske oblasti. Zamerajú sa napríklad aj na dodržiavanie zákazu voľného pohybu psov. Do cyklohliadok budú zapojení siedmi mestskí policajti. Do terénu budú vyrážať skôr cez víkendy alebo podľa potreby, no záležať bude aj od počasia. Policajné cyklohliadky budú označené tričkami s emblémom mestskej polície, na sebe budú mať aj prilbu, okuliare, rukavice, cyklistické nohavice a tenisky. Vybavení budú aj vysielačkou, ktorou budú vedieť v prípade potreby zavolať záchranárov či policajné posily.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. mája 2016