Bratislavské letisko vybaví v deň summitu EÚ vyše sto letov

Zo 103 pohybov lietadiel, teda odletov a pristátí, plánovaných v piatok na bratislavskom letisku, tvorí 56 odletov a príletov pravidelných a charterových letov. Vo štvrtok večer a v piatok dopoludnia pristálo na bratislavskom letisku v súvislosti so summitom lídrov krajín Európskej únie spolu dvadsať vládnych delegácií.
BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave plánuje v piatok 16. septembra, v deň summitu prezidentov a premiérov krajín Európskej únie, vybaviť spolu 103 pohybov lietadiel, teda odletov a pristátí. Z nich 56 tvoria odlety a prílety pravidelných a charterových letov. Vo štvrtok večer a v piatok dopoludnia pristálo na bratislavskom letisku spolu dvadsať vládnych delegácií. Ako letisko informovalo, v piatok zaznamenalo bezproblémový priebeh vybavovacieho procesu štátne dôležitých letov a rovnako aj pravidelných a nepravidelných charterových letov.

„Nezaznamenali sme žiaden prípad cestujúceho, ktorý by z dôvodu dopravných obmedzení zmeškal svoj let. Sme radi, že cestujúci boli disciplinovaní a vypočuli našu výzvu, aby sa na odlety dostavili s dostatočným časovým predstihom,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík. „Prílet vládnych delegácií neovplyvnil prevádzku pravidelných a charterových letov. Všetky odlety a prílety sú vybavované podľa platného letového poriadku,“ potvrdil Trhlík.

Odporúčame:

Obrazom: Summit lídrov Európskej únie v Bratislave

Počas summitu rozprestreli transparent ‚Nepredávajte Európu‘

Online: Bratislava hostí summit EÚ, na Slovensku nemá obdobu

Na bratislavskom letisku pristáli vďaka vládnym delegáciám napríklad lietadlá typu C27 07 (Lithuanian Air Force), Airbus A319 (German Air Force), GLF 5 (Swedish Air Force) a mnohé iné.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo za osem mesiacov tohto roka 1 230 106 cestujúcich, čo predstavuje medziročne nárast o 13 %. Počet pasažierov v auguste, napriek nepriaznivej geopolitickej situácii, ktorá ovplyvňovala dovolenkovú sezónu, dosiahol 254 659. „Je to najlepší augustový výsledok za posledných sedem rokov. Zároveň o 3 % vyšší v porovnaní s augustom 2015,“ uviedol Trhlík.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016