Brankár Dušan Kuciak prestúpil do anglického Hull City

Aktuálny líder druhej najvyššej anglickej súťaže The Championship sa údajne o slovenského gólmana Dušana Kuciaka zaujímal niekoľko mesiacov a chcel ho získať už v lete minulého roka. KINGSTON UPON HULL 2. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový brankár Dušan Kuciak je definitívne hráčom anglického klubu Hull City. Informovala o tom oficiálna stránka „tigrov“. Tridsaťročný žilinský rodák naposledy pôsobil v poľskej Legii Varšava. Výšku odstupného ani dĺžku kontraktu nezverejnili, anglické médiá špekulatívne operovali so sumou 250-tisíc libier.

Kuciak mal zmluvu v Legii iba do konca tejto sezóny 2015/2016 a novú odmietol podpísať. Vedenie varšavského klubu sa tak rozhodlo predať svoju oporu, aby za ňu získalo aspoň nejaké finančné prostriedky.

Aktuálny líder druhej najvyššej anglickej súťaže The Championship sa údajne o slovenského gólmana zaujímal niekoľko mesiacov a chcel ho získať už v lete minulého roka.

Kuciak bol hráčom Legie od leta 2011. V roku 2005 krátko hosťoval v inom anglickom klube West Hame United. Podľa portálu sport.pl bol v hre o Kuciakove služby aj turecký Osmanlispor a nemenovaný klub z nemeckej I. bundesligy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. februára 2016