Bouhanni sa pobil s opilcami, nepôjde na Tour de France

Nacera Bouhanniho na najslávnejších pretekoch na svete nahradí Nicolas Edet.BRATISLAVA 29. júna (WebNoviny.sk) – Francúzska nádej v šprintérskych dojazdoch Nacer Bouhanni sa nezúčastní na cyklistických pretekoch Tour de France, ktoré štartujú už o tri dni v sobotu 2. júla.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Dvadsaťpäťročný člen tímu Cofidis si cez víkend na národnom šampionáte privodil zranenie ruky a nestihol sa dať do poriadku. Rodák z Épinalu potreboval štyri stehy na pravej ruke po tom, ako sa v noci pred pretekmi s hromadným štartom pobil s opitými hosťami v hoteli vo Vesoul.

„Rozhodnutie sme prijali na základe toho, že nechceme riskovať zdravie športovca. Nacer sa potrebuje zotaviť pred ďalšími cieľmi v kariére. Ukázalo sa, že rana bola zle ošetrená, situácia sa zhoršovala a v utorok musel podstúpiť operáciu vo Fakultnej nemocnici v Nancy,“ uvádza sa v stanovisku tímu Cofidis.

Odporúčame:

Obrazom: Program, výsledky, profily etáp Tour de France 2016

Bouhanniho na najslávnejších pretekoch na svete nahradí Nicolas Edet, čo významne naruší taktiku francúzskeho zoskupenia. Celý tím bol postavený práve pre Bouhanniho v šprintérskych etapách.

Nacer Bouhanni a Tour de France zrejme nejdú dokopy. V roku 2013 musel odstúpiť pre chorobu, v nasledujúcej sezóne ho tím FDJ ani nenominoval. Vlani už vo farbách Cofidisu nechýbal, ale v piatej etape mal vážny pád a musel vzdať ďalšie pokračovanie. Pred začiatkom tohtoročnej edície mal Francúz vysoké ambície, na Tour mieril so siedmimi víťazstvami na konte. Informoval server Cyclingnews.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. júna 2016