Blízko štadióna v Istanbule došlo k dvom silným explóziám

Terčom útoku bol autobus prevážajúci príslušníkov poriadkovej polície zo štadióna, kde sa už v tom čase nenachádzali žiadni fanúšikovia.ISTANBUL 10. decembra (WebNoviny.sk) – Predpokladaný výbuch v aute nastraženej nálože, ku ktorému došlo dnes večer pri futbalovom štadióne v centre tureckého Istanbulu, si vyžiadal najmenej 20 zranených. Turecký minister vnútra Süleyman Soylu, ktorý informoval o počte zranených, vyslovil predpoklad, že „mohlo ísť o útok spáchaný výbušninou nastraženou v aute“.

Útok sa podľa ministra „odohral v mieste, kde boli naše osobitné jednotky, (…) tesne po zápase a pri východe, ktorým štadión predtým opustili fanúšikovia futbalového klubu Bursaspor“. Minister vyslovil nádej, že nedošlo k obetiam na životoch. Potvrdil, že medzi zranenými sú len policajti.

Ministerstvo vnútra neskôr vo svojom vyhlásení spresnilo, že útok sa odohral hodinu po skončení zápasu medzi klubmi Bešiktaš a Bursaspor. Podľa súkromnej televízie NTV terčom útoku bol autobus prevážajúci príslušníkov poriadkovej polície zo štadióna, kde sa už v tom čase nenachádzali žiadni fanúšikovia.

Očití svedkovia informovali agentúru Reuters o dvoch výbuchoch. Zasahujúca polícia okolie miesta činu uzavrela a nad oblasťou, kam po výbuchoch dorazilo viacero sanitiek, začal hliadkovať aj policajný vrtuľník. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil. Istanbul však tento rok zažil viacero útokov, ktoré turecké úrady pripísali buď extrémistickej organizácii Islamský štát, alebo kurdským povstalcom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. decembra 2016