Blatter nezavíta na ME 2016, bojí sa amerických úradov

Osemdesiatročný Švajčiar dostal vlani v decembri od etickej komisie FIFA zákaz pôsobenia vo futbale na osem rokov.

BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Bývalý prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter nezavíta osobne na ME 2016 do Francúzska (10. júna – 10. júla). „Kým ma americké úrady budú prenasledovať, nevkročím do žiadnej inej krajiny,“ povedal Švajčiar pre magazín France Football.

Osemdesiatročný Blatter dostal vlani v decembri od etickej komisie FIFA zákaz pôsobenia vo futbale na osem rokov, odvolacia komisia mu skrátila dištanc na šesť rokov. Funkcionár chce dosiahnuť zrušenie suspendácie u Športového arbitrážneho súdu (CAS) v Lausanne, ktorý v pondelok rozhodol v analogickom prípade Francúza Michela Platiniho o redukcii na štyri roky namiesto požadovaného anulovania.

Blatter v roku 2011 schválil netransparentné vyplatenie dvoch miliónov švajčiarskych frankov Platinimu. Etická komisia FIFA to klasifikovala ako konflikt záujmov a nelojálnosť. Švajčiara vo februári nahradil vo funkcii prvého muža FIFA Gianni Infantino. Platiniho právni zástupcovia začiatkom týždňa predznamenali, že ich klient po nepriaznivom verdikte CAS odstúpi z pozície prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2016