Blaha: Slovensko počas predsedníctva zmierňovalo rusofóbiu

Slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie je podľa poslanca Ľuboša Blahu obrovský úspech.BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ bol podľa predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) obrovský úspech pre celú krajinu

„Urobili sme si dobré meno a posilnili pozície Slovenska v EÚ. Osobne som rád, že sa nám podarilo akési opätovné historické zmierenie medzi západom a východom Európy a v mnohých otázkach ustúpili emócie a nahradil ich zdravý rozum,“ povedal pre agentúru SITA Blaha. Podľa neho Slovensku sa podarilo posunúť dopredu diskusiu o efektívnej solidarite.

Odporúčame:

Fico hovoril o slovenskom predsedníctve, máme byť na čo hrdí

Počas predsedníctva sa ukázalo, že utečenecké kvóty sú mŕtvy projekt. Rovnako počas nášho predsedníctva sa ako mŕtvy projekt ukázala podľa Blahu aj TTIP, dohoda o voľnom obchode s USA. „To sú obe výborné správy,“ povedal s tým, že zároveň sme dopomohli k parížskej dohode, ktorá posilní ochranu životného prostredia. „Zmierňovali sme rusofóbiu v európskej spoločnosti,“ poznamenal.

Bratislavský summit opätovne podľa Blahu naštartoval hľadanie dôvery v európsky projekt. „Na parlamentnej pôde priniesli summity eurovýborov COSAC azda najotvorenejšiu diskusiu, či už o migrácii alebo o TTIP, čo ocenili naši partneri v celej Európe. Konečne sa o veciach hovorí nahlas. Dalo by sa pokračovať, ale celkovo je SK PRES niečo, na čo môže byť Slovensko hrdé a je škoda, že sa o tom nehovorí viac,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. decembra 2016