Bielorusi zdolali Francúzov a zostávajú medzi elitou

Čierny Peter napokon podľa prognóz zostal v rukách Maďarov, ktorí obsadili poslednú priečku v tabuľke B-skupiny s troma bodmi.PETROHRAD 17. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Bieloruska sa zachránili v elitnej kategórii majstrovstiev sveta, Francúzov zdolali v utorkovom záverečnom a rozhodujúcom stretnutí petrohradskej základnej B-skupiny na šampionáte v Rusku 3:0.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Dva góly vrátane víťazného strelil útočník Neftechimiku Nižnekamsk v KHL Andrej Stas. Čierny Peter teda napokon podľa prognóz zostal v rukách Maďarov, ktorí obsadili poslednú priečku v tabuľke s troma bodmi. Bielorusi plným ziskom preskočili aj Francúzov a skončili v „béčku“ na 6. pozícii.

Ostatné utorkové výsledky:

B-skupina (Petrohrad):

Bielorusko – Francúzsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 26. Stas (Linglet, Gotovec), 39. Platt (Linglet, Gotovec), 45. Stas (Linglet, Platt)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Öhlund (Švéd.) – Kaderli (Švaj.), Malmqvist (Švéd.)

8. Maďarsko 7 1 0 0 6 12:31 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.