Biatlon v Sandnesi ovládla Öbergová, Kuzminovej sa nedarilo v streľbe

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenka Anastasia Kuzminová obsadila 12. miesto v pretekoch s hromadným štartom v letnom biatlone v nórskom meste Sandnes. Preteky sa uskutočnili v rámci podujatia Ski festival Blink 2019.

Tri chyby

Víťazkou sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá na strelnici spravila tri chyby a dosiahla čas 13:09,3 min. Dramatický súboj videli diváci o ďalšie pozície, medzi druhým a šiestym miestom bol rozdiel iba 1,8 sekundy. Druhá napokon skončila Švédka Mona Brorssonová, tretiu priečku si vybojovala domáca Marte Olsbuová-Röiselandová.

Na štart pretekov v uliciach 77-tisícového nórskeho mesta sa predstavilo dvanásť pretekárov, vrátane Talianok Wiererovej, Vittozziovej či Fínky Mäkäräinenovej.

Sedem pretekárok malo vopred istú účasť na tomto podujatí, zvyšných päť si miestenku muselo vybojovať v kvalifikácii. Súťažilo sa na kilometrovom okruhu a na programe boli štyri strelecké položky.

Kruhový objazd trestným okruhom

Zaujímavosťou pretekov bolo, že v prípade nepresného výstrelu pretekárky absolvovali trestný okruh v podobe prejazdu kruhovým objazdom.

Po prvej streľbe patrilo trojnásobnej olympijskej víťazke šieste miesto, ale pri druhej streľbe v ľahu trikrát chybovala, a tak sa prepadla takmer na chvost výsledkovej listiny.

Práve zlá streľba bola dôvodom neúspešného vystúpenia rodáčky z ruského Ťumenu. V nórskom Sandnese sa predstaví aj v sobotu, kedy je naplánovaný šprint, respektíve rýchlostné preteky.

Viac k témam: biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Biatlon v Sandnesi ovládla Öbergová, Kuzminovej sa nedarilo v streľbe © SITA Všetky práva vyhradené.