Bezdomovcov v Šali zapojili do verejnoprospešných prác, upravujú školské ihrisko

405216_ihrisko 676x449.jpg

NITRA 7. marca (WebNoviny.sk) – Krízové centrum v Šali zapája ľudí bez domova do verejnoprospešných prác na území mesta.

Po viacerých minuloročných brigádach sa tento rok pod dohľadom vedúceho krízového centra pustili do úprav ihriska s tartanovou dráhou na Základnej škole Jozefa Murgaša.

Do prác sa zapojili aj športovci

Počas jarných prázdnin sa im podarilo uložiť do zeme 100 metrov závlahovej hadice s tromi výstupmi. Slúžiť bude na polievanie areálu. Okrem ľudí bez domova sa zapojili do odpratávania betónových častí aj futbalisti, ktorí pravidelne športujú na školskom ihrisku,“ informovala agentúru SITA Erika Kollerová zo šalianskej radnice.

Podľa vedúceho krízového centra Petra Gomboša budú v prácach ďalej pokračovať, v areáli ich ešte čaká úprava terénu.

Odmena pre bezdomovcov

Bezdomovci dostanú ako odmenu zväčša to, že im zaplatia nocľah na pár dní. Takýmto motivačným spôsobom sa podarilo zapojiť do verejnoprospešných prác desiatky ľudí bez domova aj v roku 2018.

Opravovali výtlky na Hlbokej ulici, vyzbierali desiatky vriec odpadu z Váhu a namaľovali čiary na parkovacích miestach v dvoch lokalitách v meste.

Viac k témam: bezdomovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezdomovcov v Šali zapojili do verejnoprospešných prác, upravujú školské ihrisko © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2019