Beňovú opäť zvolili za kvestorku, bude tiež členkou predsedníctva Európskeho parlamentu

415772_monika benova 676x451.jpg

19.1.2022 (Webnoviny.sk) – Europoslankyňu Moniku Beňovú (Smer-SD/S/D) opäť zvolili za kvestorku a členku predsedníctva Európskeho parlamentu (EP). Ako informovala v tlačovej správe, post kvestorky bude zastávať v nasledujúcom dva a pol ročnom období.

Piatich kvestorov si plénum EP zvolilo v stredu v tajnej voľbe po tom, čo si zvolilo novú predsedníčku a podpredsedov. Voľba nového predsedníctva podľa europoslankyne zabezpečí kontinuitu a efektívne inštitucionálne fungovanie EP v druhej polovici jeho súčasného legislatívneho obdobia.

„Doposiaľ som ako kvestorka zodpovedala za väčšinu vydaných interných rozhodnutí týkajúcich sa fungovania Európskeho parlamentu z hľadiska ochrany zdravia, bezpečnosti. To súviselo aj so zabezpečením jeho administratívnej prevádzky v čase pandémie,“ priblížila Beňová. O novom portfóliu a oblasti, ktorej sa bude v nadchádzajúcom čase venovať, sa má rokovať v najbližšom období.

Europoslankyňa priblížila, že kvestori majú vo svojej kompetencii predovšetkým administratívne a finančné záležitosti týkajúce sa poslancov EP. „Môžu predkladať návrhy na prepracovanie či doplnenie textov v pôsobnosti predsedníctva Európskeho parlamentu. Zároveň disponujú poradným hlasom pri hlasovaní predsedníctva,“ objasnila.

Zdroj: Webnoviny.sk – Beňovú opäť zvolili za kvestorku, bude tiež členkou predsedníctva Európskeho parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2022