10.3.2024 (SITA.sk) – Anglický futbalista Harry Kane má šancu pokoriť rekordný zápis Poliaka Roberta Lewandowského v počte bundesligových gólov v jednej sezóne hneď na prvý pokus.

Kapitán anglickej reprezentácia sa totiž hetrikom podieľal na sobotňajšom hladkom triumfe Bavorov nad Mainzom 8:1 a na svojom konte už má 30 presných zásahov v 25 tohtosezónnych dueloch najvyššej nemeckej futbalovej súťaže.

Na lídra ligy ešte strácajú

Do konca ročníka čaká na Bayern ešte 9 ligových zápasov a Kane na vyrovnanie poľského topkanoniera potrebuje skórovať ešte jedenásťkrát.

„Verím, že Harry dokáže všetko. Robí to, čo robil aj počas doterajšej kariéry. Dáva góly, je vzor,“ uviedol na margo svojho zverenca trénera Thomas Tuchel.

Bayern je v tabuľke druhý a na vedúci Bayer Leverkusen stráca sedem bodov, líder bundesligy však má k dobru nedeľňajší zápas proti Wolfsburgu.

Bayernu sa zranil Davies

Mníchovčania v sobotu skórovali trikrát pred polčasovou prestávkou a päťkrát po zmene strán. Jedinou škvrnou na ich domácom vystúpení bolo zranenie Alphonsa Daviesa, ktorý z duelu odstúpil už v 18. minúte po zásahu do tváre.

V nemeckej I. bundeslige si 4. priečku upevnila Borussia Dortmund, ktorá zdolala werder Brémy 2:1 napriek vylúčeniu Marcela Sabitzera zo záveru prvého polčasu.

V derby dvoch klubov zo Severného Porýnia-Vestfálska sa body delili, Borussia Mönchengladbach aj 1. FC Kolín nad Rýnom strelili po tri góly.

Viac k témam: Bundesliga, I. bundesliga
Zdroj: SITA.sk – Bayern spustil na Mainz hurikán, kanonier Harry Kane strelil hetrik a má šancu pokoriť rekord Lewandowského © SITA Všetky práva vyhradené.