Banská Bystrica začala Ligu majstrov vysokou prehrou na ľade švédskeho Färjestadu

29.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový majster HC ’05 iClinic Banská Bystrica vstúpil do nového ročníka Ligy majstrov v G-skupine hladko prehrou 1:6 na ľade švédskeho Färjestadu. „Barani“ sa najbližšie predstavia v sobotu 31. augusta proti finalistovi z minulého ročníka LM Red Bull Mníchov na jeho ľade.

Domácich poslal v Löfbergs Arene do vedenia už po 40 sekundách Michael Lindqvist. Úvodnú tretinu okorenila bitka medzi hosťujúcim Jánom Brejčákom a Gustavom Rydahlom. Pästný súboj pomohol skôr domácim, ktorí pridali dva góly, v oboch prípadoch sa presadil Johan Ryno.

V druhej tretine síce skorigoval v presilovke Mitch Wahl, no vzápätí vrátil Färjestadu trojgólové vedenie Jonathon Blum. V záverečnej tretine stanovil konečný výsledok Martin Johansson.

Hokejová Liga majstrov (G-skupina)

štvrtok

Färjestad Karlstad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 13. a 18. Ryno, 1. Lindqvist, 31. Blum, 52. Johansson, 58. Ekestaahl Jonsson – 28. Wahl, 1157 divákov
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ryno 5+DKZ za bitku – Brejčák 5+DKZ za bitku, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen, Nord – Malmqvist, Ahlen

Viac k témam: hokejová Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica začala Ligu majstrov vysokou prehrou na ľade švédskeho Färjestadu © SITA Všetky práva vyhradené.