Bali oslávi Deň ticha, milióny obyvateľov nesmú opustiť svoje domy a vypnú aj internet

405078_bali 676x425.jpg

DENPASAR 6. marca (WebNoviny.sk) – Ostrov Bali sa pripravuje na takzvaný Deň ticha, ktorým oslavujú hinduistický Nový rok. Začne sa vo štvrtok o 6:00 a potrvá 24 hodín.

Zákaz vychádzania

Počas tejto doby zatvoria letisko, vypnú internet a ulice, pláže a všetky ostatné verejné miesta zostanú prázdne. Výnimku dostanú len špeciálne hliadky, ktoré budú dozerať na pokoj.

Telekomunikačné spoločnosti sa už druhý rok rozhodli vypnúť internet pre mobilné telefóny. Viac ako štyri milióny obyvateľov ostrova zostanú doma za zatvorenými dverami a zastretými oknami. Takisto aj turisti musia zostať v hoteloch.

Sviatku predchádza hlučná procesia

Televízne a rozhlasové vysielanie na deň vypnú. V minulých rokoch zatkli v oblasti Kuta niekoľko turistov, ktorí nedodržali zákaz vychádzania.

Deň pred týmto sviatkom sa na ostrove koná hlučná procesia, na ktorej je možné vidieť veľké strašidelné postavy symbolizujúce zlých duchov.

Viac k témam: Bali, Deň ticha, internet, letisko, mobilný telefón
Zdroj: Webnoviny.sk – Bali oslávi Deň ticha, milióny obyvateľov nesmú opustiť svoje domy a vypnú aj internet © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019