Axl Rose z Guns N‘ Roses nahradil speváka AC/DC Johnsona

Líder formácie Guns N‘ Roses nahradil v kapele speváka Briana Johnsona, ktorý má problémy so sluchom.BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Americký spevák Axl Rose vystúpil po prvý raz s austrálskou rockovou kapelou AC/DC. Podujatie sa konalo v sobotu v portugalskom Lisabone. Formácia odštartovala šou hitom Rock or Bust a počas večera predstavila aj skladby ako Back in Black, Thunderstruck, Rock ‚N Roll Train, Hells Bells, T.N.T. či Highway to Hell.

Päťdesiatštyriročný Rose, ktorý je známy z kapely Guns N‘ Roses, počas vystúpenia sedel, keďže si nedávno zlomil jednu z kostí v ľavom chodidle. Spevák, ktorý s Guns N‘ Roses vydal hity ako Welcome to the Jungle, Sweet Child o‘ Mine, Paradise City alebo November Rain, nahradil na turné AC/DC Briana Johnsona.

Šesťdesiatosemročný niekdajší líder má totiž problémy so sluchom. Formácia sa v rámci európskej časti Rock Or Bust World Tour predstaví napríklad aj 19. mája vo Viedni a 22. mája v Prahe.

Skupinu AC/DC založili v roku 1973 bratia Malcolm a Angus Youngovci. Debutovali v roku 1975 albumom High Voltage. Skupina sa pritom takmer rozpadla krátko po vydaní šiesteho albumu Highway to Hell (1979) po tom, ako 19. februára 1980 zomrel jej hlavný spevák a spoluautor piesní Bon Scott. Jeho rodičia ich však presvedčili, aby pokračovali, angažovali teda spomínaného nového speváka Briana Johnsona a ešte v tom istom roku vydali svoj najpredávanejší album Back in Black (1980). Nasledovali napríklad štúdiové nahrávky For Those About to Rock We Salute You (1981), Blow Up Your Video (1988), Ballbreaker (1995), Stiff Upper Lip (2000) alebo najnovšia Rock or Bust (2014). Na celom svete dosiaľ predali viac ako 200 miliónov kópií svojich nahrávok. Zo siedmich nominácií sa im podarilo zatiaľ získať jednu cenu Grammy. V roku 2003 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2016