Autobusová spoločnosť FlixBus chce rozšíriť svoju sieť a rokuje o kúpe Eurolines

404878_flixbus 676x451.jpg

BERLÍN 4. marca (WebNoviny.sk) – Nemecká autobusová spoločnosť FlixBus rokuje o kúpe medzinárodného autobusového operátora Eurolines od francúzskej firmy Transdev Group.

Obe spoločnosti v pondelok uviedli, že vstupujú do rokovaní o operátorovi Eurolines, ktorého sieť pôsobí v 25 krajinách. Eurolines prevádzkuje aj francúzske domáce linky pod značkou Isilines, ktorá bude súčasťou prípadnej dohody. Firmy však nezverejnili podrobnosti o finančnej stránke rokovaní.

FlixBus sa stal dominantným prevádzkovateľom autobusových liniek v Nemecku po tom, ako krajina v roku 2013 uvoľnila prísne obmedzenia v oblasti diaľkových autobusových spojov.

V tomto roku však plánuje svoje podnikanie do Nemecka rozšíriť konkurenčná francúzska spoločnosť Blablabus. Zakladateľ a generálny riaditeľ FlixBusu Jochen Engert povedal, že kúpa operátora Eurolines „posilní našu európsku sieť a doplní organický rast na kľúčových európskych trhoch“.

Viac k témam: Eurolines, FlixBus
Zdroj: Webnoviny.sk – Autobusová spoločnosť FlixBus chce rozšíriť svoju sieť a rokuje o kúpe Eurolines © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2019