Arsenal zdolal Leicester, Liverpool rozstrieľal Aston Villu

Leicester je naďalej lídrom tabuľky s 53 bodmi, Arsenal sa priebežne vyšvihol na druhú pozíciu. LONDÝN 14. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu Londýn posilnili v nedeľu svoje ambície v boji o majstrovský titul v najvyššej anglickej súťaži, v stretnutí 26. kola doma zvíťazili nad hráčmi Leicestru City 2:1. Skóre duelu na vypredanom Emirates Stadium v Londýne otvoril v závere prvého polčasu aktuálne najlepší kanonier „líšok“ aj celej Premier League Jamie Vardy, ktorý premenil pokutový kop. Po zmene strán hosťom príliš nepomohol obranca Danny Simpson.

Ten za päť minút inkasoval dve žlté a následne v 54. min i červenú kartu. Početnú výhodu zužitkovali zverenci Arséna Wengera dokonale – najskôr sa v 70. min po deviatich minútach na ihrisku presadil striedajúci Theo Walcott. Šťastnou voľbou domáceho kormidelníka bolo aj nasadenie Dannyho Welbecka v 83. min – útočník anglickej reprezentácie sa Wengerovi odvďačil víťazným zásahom v piatej minúte nadstaveného času druhého dejstva. Leicester je naďalej lídrom tabuľky s 53 bodmi, Arsenal sa priebežne vyšvihol na druhú pozíciu (51 bodov).

FC Liverpool v zostave stále bez rekonvalescenta Martina Škrtela triumfoval na trávniku birminghamskej Aston Villy vysoko 6:0 gólmi Daniela Sturridga, Jamesa Milnera, Emreho Cana, Divocka Origiho, Nathaniela Clyna a Kola Tourého.

Ďalším šlágrom nedeľňajšieho programu bude súboj aktuálne tretieho tímu poradia Tottenhamu Hotspur so štvrtým Manchestrom City od 17.15 h SEČ, výhoda vlastného prostredia bude patriť manchesterskému klubu.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 26. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Arsenal Londýn – Leicester City 2:1 (0:1)
Góly: 70. Walcott, 90.+ Welbeck – 45. Vardy (z pok. kopu), ČK: 54. D. Simpson (Leicester) po 2. ŽK

Aston Villa – FC Liverpool 0:6 (0:2)
Góly: 16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. K. Touré
Rekonvalescent Martin Škrtel (Liverpool) nefiguruje v zápise o stretnutí.