Arsenal natiahol sériu bez víťazstva, brankár Dúbravka čaroval a vychytal triumf Newcastlu

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský brankár v službách anglického futbalového klubu Newcastle United Martin Dúbravka ponúkol vo štvrtkovom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Sheffieldu United ďalšie parádne predstavenie. Tridsaťročný Žilinčan sa viacerými bravúrnymi zákrokmi pričinil o víťazstvo „strák“ 2:0, ktoré sa tak posunuli na 11. miesto v tabuľke.

„Len pár dní po tom, ako famózne vychytal Gabriela Jesusa a Kevina De Bruyna v stretnutí so šampiónom Manchestrom City, sa Dúbravka opäť naplno predviedol v bránke Newcastlu. Zákroky, aké ukázal v Sheffielde, sú na nezaplatenie. Bol perfektný,“ napísal web chroniclelive.co.uk o gólmanovi slovenského národného mužstva.

Dúbravka v aktuálnej sezóne nevynechal v Premier League ani minútu. V 15. vystúpení si pripísal na konto štvrté čisté konto. V úvode druhého polčasu v Sheffielde ho po súboji s domácim útočníkom Billym Sharpom museli ošetrovať, keďže signalizoval nepohodlie v ľavej nohe, ale napokon stretnutie dochytal.

Tréner Newcastlu Steve Bruce vyslovil spokojnosť s veľkým triumfom. Sústredí sa však už na najbližšie týždne, keďže práve na prelome kalendárnych rokov sa v anglickej Premier League zvykne „lámať chlieb“. „Prichádza veľký mesiac, ktorý väčšine mužstiev ukáže, ako pravdepodobne dopadne sezóna v ich podaní. Máme za sebou solídny začiatok, ale to je všetko,“ poznamenal 58-ročný lodivod.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Arsenal natiahol sériu bez víťazstva, brankár Dúbravka čaroval a vychytal triumf Newcastlu © SITA Všetky práva vyhradené.