Anna Karolína Schmiedlová túži po elitnej dvadsiatke

„Budem sa snažiť postúpiť do prvej dvadsiatky. Ale už teraz viem, že to bude veľmi ťažké, lebo budem musieť obhájiť dosť veľa bodov, ktoré som vlani na turnajoch získala,“ uviedla.
BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Postúpiť do elitnej svetovej dvadsiatky singlového renkingu chce v roku 2016 aktuálna slovenská ženská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová. To je veľká túžba mladej 21-ročnej Košičanky, s ktorou bude vítať príchod nového kalendárneho roka. Členka klubu Mladosť Košice a bratislavského Národného tenisového centra (NTC) minulý rok skončila na 26. mieste svetového rebríčka. Body do neho jej výrazne pribudli najmä vďaka dvom triumfom v ženskej dvojhre na turnajoch WTA v Katoviciach a Bukurešti. Okrem toho zverenka trénera Milana Martinca v Riu de Janeiro postúpila do finále.

„Budem sa snažiť dostať do prvej dvadsiatky, ale už teraz viem, že to bude veľmi ťažké, lebo budem musieť obhájiť dosť veľa bodov, ktoré som vlani na turnajoch získala. Chcem tiež zabojovať na grandslamových turnajoch o niečo lepšie, než som dokázala doteraz. Aj v nich chcem byť úspešnejšia ako minulý rok,“ definovala rodáčka z Košíc túžbu, na ktorú bude myslieť aj v týchto dňoch, na prahu nového kalendárneho roka.

Keďže rok 2016 bude olympijský, aktuálna opora slovenského tímu pre Pohár federácie bude v prvých jeho dňoch myslieť aj na prvú olympiádu na území Južnej Ameriky. „Pokúsim sa na nej zabojovať o čo najlepšiu pozíciu. Budem sa usilovať tak, aby som na nej postúpila v dvojhre čo najďalej,“ prezradila svoje olympijské ambície tenistka, ktorú v júli 2015 vedenie WTA vyhlásilo za hráčku mesiaca.

„Či pri tejto snahe myslím aj na prípadný medailový úspech? To nie. To bude podľa mňa veľmi ťažké. Tak vysoko zatiaľ nerúbem,“ reagovala Anna Karolína Schmiedlová na otázku agentúry SITA a pokračovala: „Mojím cieľom bolo dostať sa na OH do Brazílie, čo sa mi podarilo. Ale olympiáda bude až o pol roka, dovtedy sa môže všeličo stať. Rio je ešte ďaleko, takže uvidím, ako sa mi bude v budúcej sezóne dariť. Teraz sa v príprave zameriam predovšetkým na prvý tohoročný grandslamový turnaj Australian Open.“

Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa zásluhou svojich minuloročných výborných výsledkov a postupu zo 73. miesta na 26. pozíciu dostala medzi horúce kandidátky na bilančné ocenenie Progres roka 2015 na úrovni WTA, novú sezónu 2016 odštartuje na turnaji WTA na tvrdom povrchu v austrálskom Brisbane pod názvom Premier Brisbane International.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2016