Ani Hamšík či Hossa nevykrikujú, reaguje Simon na Kližana

Tréner Ladislav Simon reaguje na Martina Kližana na facebooku.
BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Na ostrú kritiku Martina Kližana v jeho príspevku na facebookovej profile určenú vedeniu slovenského tenisu zareagoval jeho bývalý tréner Ladislav Simon.

Nepáčili sa mu viaceré Kližanove vyjadrenia vrátane toho silno ironického, že bez neho „by Slováci hrali v šiestej neandertálsko-svetovej skupine Davisovho pohára.“

Odporúčame:

Kližan naložil zväzu a Moškovi, tvrdé slová na Facebooku

Iné športové hviezdy nevykrikujú

K tejto téme Ladislav Simon na facebooku konkrétne podotkol: „Spomínaš, že by bez teba Slováci hrali 6. neandertálsku skupinu? Musím ti povedať, že nehrali. Ani pri tvojej účasti sme sa nikdy nedostali do svetovej skupiny, a ani pri tvojej neúčasti v roku 2016 sme nevypadli z II. svetovej skupiny, teda I. skupiny euroafrickej zóny. Je to veľmi neúctivé k hráčom a k celému tímu. Ani iné športové hviezdy Hamšík, Hossa, ktorých spoluhráči sú slabší, nevykrikujú, kde by boli bez nich.“

Simon zároveň objektívne priznal, že Kližan je dlhodobo najlepší slovenský tenista a veľmi si váži a rešpektuje ním dosiahnuté úspechy: „Samozrejme, daviscupový tím je s tebou silnejší, ale iba vtedy, ak v ňom chceš byť a vytváraš ako líder ten správny teamwork,“ myslí si Simon.

Súčasný tréner Norberta Gombosa v rámci programu Národného tenisového centra (NTC) Simon vyjadril svoj názor aj na tvrdenie Kližana, prečo by mal povinne reprezentovať ako súčasť zmluvy s NTC, kde od svojich 20 rokov už nepôsobí a že Slovenskému tenisovému zväzu už dávno splatil to, čo do neho svojho času v NTC investovali.

Ponuka nebola až taká neférová

„V 16 rokoch si v zastúpení rodičov veľmi rád podpísal zmluvu, že budeš mať zabezpečenú prípravu v NTC a hradených 18 (v skutočnosti ti ich uhradili asi 24) zahraničných turnajov na rok. Zahŕňalo to letenky, ubytovanie, trénera a jeho letenky, ubytovanie a diéty. Turnaje boli po celom svete – Austrália, Južná Amerika, USA. Tvojou povinnosťou bolo odvádzať, myslím si 15% z ´prize money´ a hrať v Davisovom pohári – zadarmo. Zmluva bola na 2 roky. Po dvoch rokoch si mohol z NTC odísť.

Ty si však v NTC zostal a podpísal ďalší dvojročný kontrakt s tými istými podmienkami. Bolo to pre teba veľmi výhodné, lebo tvoje príjmy v tom čase boli nízke, keďže si hral prevažne na turnajoch kategórie futures a challengre. Keď si sa začal presadzovať vo väčšej miere na hlavnom okruhu ATP a bol si už mimo NTC, tak všetky zarobené peniaze boli len tvoje. Zostala ti už len povinnosť hrať v Davisovom pohári zadarmo. Myslím si, že to zo strany NTC či zväzu nebola až taká neférová ponuka, ako to ty prezentuješ,“ uviedol Simon prostredníctvom facebooku.

Dvadsaťsedemročný Martin Kližan, člen TK Slávia STU Bratislava, sa stal v ankete Slovenského tenisového zväzu na sklonku tejto sezóny Tenistom roka 2016. V tomto bilančnom hodnotení triumfoval po piaty raz aj preto, že na hlavnej profesionálnej úrovni získal tituly vo dvojhre v holandskom Rotterdame a nemeckom Hamburgu, zhodne so štatútom ATP World Tour 500. Vo štvorhre sa rovnakým spôsobom presadil v chorvátskom Umagu. A to aj napriek tomu, že mal sezónu výrazne poznačenú zraneniami. Kližan chýbal na nedávnom galavečere STZ spojenom s odovzdávaním cien najlepším.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016