Andrejčíka teší úspech slovenskej boccie v Riu

Stále iba 20-ročný športovec zo Sniny verí, že aj výkony a výsledky boccistov SR na PH 2016 prilákajú k športu viac mladých hendikepovaných ľudí.RIO DE JANEIRO 17. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík presne pred týždňom oslávil v brazílskom Riu de Janeiro okrúhle dvadsiate narodeniny a v nasledujúcich dňoch si dal dva krásne darčeky. Prvým bolo zlato v súťaži párov spolu s Michaelou Balcovou a Róbertom Ďurkovičom, druhým striebro medzi jednotlivcami. V piatok večer bojoval s jednotkou svetového rebríčka z Hongkongu o druhé zlato, ale Leung Juk-wing bol nad jeho sily.

„V tomto zápase rozhodovali jedna či dve lopty. Pre divákov to musel byť pekný zážitok. Zápas bol z môjho pohľadu veľmi dobrý. To, že som ho nevyhral, je už len chýbajúca čerešnička na torte. Mrzí ma to, ale dostal som sa do finále na svojej prvej paralympiáde. Som teda spokojný,“ povedal mladý športovec zo Sniny.

Samuel Andrejčík viedol v piatok po prvej zmene 2:0 a pred poslednou 3:2, no ázijský oponent v záverečnej hre získal dva body a tešil sa zo zlata. „V poslednej zmene prišlo malé zaváhanie z mojej strany. Nevyšlo to podľa predstáv, ale čo sa dá robiť, niekto musí aj prehrávať. Uletela mi tam jedna lopta a tá rozhodla, pretože chýbala v záverečnom účtovaní,“ prezradil študent na košickej Technickej univerzite.

Odporúčame:

Andrejčík získal v Riu striebro, bronz pre Kuřeju aj Kinika

Bronzového lukostrelca Kinika ženie vpred skupina Kabát

Zisk dvoch medailí je pre neho veľký úspech. „Veľmi som sa tešil z toho, že som na turnaji postupoval ďalej zápas po zápase. Každý súper bol veľmi kvalitný a ani raz sa nedalo povedať, že som favorit. Som rád, že som sa dostal až do finále, pre mňa je to veľký úspech. Dve medaily z Ria v boccii sú historicky prvé pre Slovensko v tomto športe a mám radosť z toho, že som tiež priložil ruku k dielu. Som neskutočne šťastný a verím, že aj toto priláka k športu ďalších hendikepovaných mladých ľudí. Nielen k bocci, ale aj k iným odvetviam. Ak práve k boccii, budem veľmi rád,“ dodal Samuel Andrejčík.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2016