Američania vypísali odmenu milión dolárov za informácie o bin Ládinovom synovi

404501_hamza bil ladin 676x432.jpg

WASHINGTON 1. marca (WebNoviny.sk) – Spojené štáty ponúkli odmenu až do výšky jedného milióna dolárov za informácie o synovi bývalého vodcu al-Káidy Usámu bin Ládina.

Audio a videonahrávky

Hamza bin Ládin sa vypracoval na kľúčového lídra teroristickej siete, uviedlo americké ministerstvo zahraničia.

V posledných rokoch zverejnil mnoho audio a videonahrávok, v ktorých vyzýva svojich stúpencov na útoky proti USA a ich západným spojencom ako pomstu za zabitie otca.

Najhľadanejšieho teroristu planéty zabilo v máji 2011 americké elitné komando Navy Seals počas razie v jeho dome v pakistanskom meste Abbottabád.

Listy nájdené v bin Ládinovom dome

Hamzu, ktorý má podľa odhadov približne 30 rokov, Spojené štáty oficiálne označili za globálneho teroristu pred dvoma rokmi.

Listy nájdené v bin Ládinovom dome v Abbottabáde naznačujú, že pripravoval svojho obľúbeného syna na rolu svojho nástupcu.

Kde sa Hamza bin Ládin momentálne nachádza, nie je známe. Predpokladá sa, že by to mohlo byť afgansko-pakistanské pohraničie, to však nie je potvrdené.

Viac k témam: al-Káida, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania vypísali odmenu milión dolárov za informácie o bin Ládinovom synovi © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2019