Alžírčana zbavili obvinenia z účasti na vyčíňaní v Kolíne

Mladý muž bol prvým, koho v súvislosti s udalosťami v nemeckom Kolíne nad Rýnom na prelome rokov obvinili zo sexuálneho zločinu.Kolín nad Rýnom 6. mája (WebNoviny.sk) – Súd v Kolíne nad Rýnom zbavil dnes obvinenia zo sexuálneho nátlaku 26-ročného Alžírčana, ktorý sa údajne podieľal na hromadnom prepadávaní žien počas osláv príchodu nového roka v tejto západonemeckej metropole.

Podľa rozhodnutia, o ktorom informuje agentúra DPA, nie sú žiadne dôkazy o tom, že by bol tento muž jedným z násilníkov vyčíňajúcich v kolínskych uliciach. Prokuratúra tvrdila, že nemenovaný Alžírčan bol členom skupiny, ktorá počas silvestrovskej noci obkľúčila, obťažovala a okradla istú ženu, tá ho však na súdnom pojednávaní nespoznala.

Uvedený muž bol prvým, koho v súvislosti s udalosťami na prelome rokov obvinili zo sexuálneho zločinu. U obvineného našli mobilný telefón napadnutej ženy, načo sa bránil tvrdením, že ho kúpil od známeho. Súd mu uložil šesťmesačný podmienečný trest odňatia slobody za prechovávanie odcudzených predmetov a účasť na vlámaní do auta.

Nemecká polícia prijala po silvestrovskej noci stovky trestných oznámení, ktoré sa týkali skupinového prepadávania v uliciach Kolína nad Rýnom. Svedkovia týchto udalostí, pri ktorých násilníci ženy okrádali a sexuálne obťažovali, opísali páchateľov ako mužov severoafrického alebo arabského výzoru.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2016