Agentúra Moody’s zlepšila ratingy Grécka, reformy začínajú prinášať ovocie

360503_grecko 1 676x451.jpg

ATÉNY 3. marca (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s zvýšila Grécku emisný rating v domácej a zahraničnej mene na stupeň B1 z úrovne B3 a rating nadriadených nezabezpečených záväzkov v domácej mene, a to tiež na B1 z úrovne B3.

Reformný program krajiny

Piatkové zlepšenie ratingov agentúra zdôvodnila najmä tým, že sa zdá, že „reformný program krajiny je pevne ukotvený a implementácia reforiem začína prinášať ovocie“.

Silnejúca ekonomika v kombinácii s dohľadom zo strany veriteľov by podľa agentúry mali naďalej redukovať riziko zrušenia reforiem. Agentúra ďalej uviedla, že vykazovanie silného fiškálneho výkonu krajiny je pravdepodobne udržateľné, keďže väčšia časť fiškálneho zlepšenia je výsledkom štrukturálnych opatrení.

Obnovená dôvera investorov

Zlepšenie ratingov Grécka agentúrou Moody’s o dva stupne je podľa Atén znakom obnovenej dôvery investorov v ekonomiku krajiny.

Grécke ministerstvo financií v sobotu uviedlo, že „reformy začali prinášať výsledky a postupné zlepšovanie hodnotenia gréckej ekonomiky poukazuje na jej stabilné smerovanie nahor a na opätovné získavanie dôvery investorov“.

Napriek tomu, že agentúra Moody’s zlepšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Grécka o dva stupne na úroveň B1, ratingy krajiny sú stále štyri stupne pod investičným pásmom.

Viac k témam: rating, rating Grécka, ratingová agentúra Moody’s
Zdroj: Webnoviny.sk – Agentúra Moody’s zlepšila ratingy Grécka, reformy začínajú prinášať ovocie © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2019