A je to vonku. Peter Sagan prestúpi do tímu Bora Hansgrohe

Na financovaní Saganovho kontraktu v tíme Bora Hansgrohe sa má významne podieľať výrobca bicyklov Specialized, ktorý po skončení tejto sezóny neobnoví svoj kontrakt s tímom Astana.BRATISLAVA 30. júna (WebNoviny.sk) – Úradujúci cyklistický majster sveta Peter Sagan by sa v novej sezóne mal stať členom nemeckého tímu Bora Hansgrohe, ktorý má ambíciu získať licenciu WorldTour. Podľa belgického periodika Het Nieuwsblad je Sagan už dohodnutý s týmto zoskupením, ktoré doteraz v cyklistickom cirkuse funguje s kontinentálnou licenciou pod názvom Bora-Argon 18.

Bora podpíše kontrakt s výrobcom bicyklov Specialized

Oficiálne sa táto informácia má zverejniť 1. augusta, teda v deň, keď sa otvorí transferové okno v proficyklistike. Spolu s Petrom Saganom by mali do starého tímu s novým sponzorom prestúpiť aj ďalší Slováci z tímu Tinkoff – jeho starší brat Juraj, Erik Baška a Michael Kolář a spoločne s nimi aj Poliak Rafal Majka. Informáciu priniesol špecializovaný portál Cyclingnews aj kanadský Cyclingmagazine.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Hansgrohe je nemecký výrobca armatúr pre kúpeľne a kuchyne, ktorý sa doteraz angažoval prevažne v cyklokrose, kde bol sponzorom série Superprestige. Súčasný tím Bora-Argon 18, ktorý sa na Tour de France predstaví s Čechom Janom Bártom či írskym lídrom Samom Bennettom, plánuje na štvrtkové popoludnie zvolať tlačovú konferenciu, kde by mali padnúť informácie o príchode nového sponzora.

Het Nieuwsblad pripomína, že dôležitým faktorom pri angažovaní Petra Sagana Borou je aj výrobca bicyklov Specialized, ktorý po skončení tejto sezóny neobnoví svoj kontrakt s tímom Astana, ale prejde k Bore, a mal by sa významne podieľať na financovaní Saganovho platu.

Odporúčame:

Obrazom: Program, výsledky, profily etáp Tour de France 2016

Sagan na Tour zabojuje o piaty zelený dres

Peter Sagan je spoločne s Albertom Contadorom lídrom tímu Tinkoff pre nadchádzajúcu Tour de France (2.- 24. 7.), kde túži získať piatykrát v rade zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Dvadsaťšesťročný Žilinčan žijúci v Monte Carle by rovnako rád pridal k doterajším štyrom ďalšie etapové víťazstvo či víťazstvá na najslávnejších etapových pretekoch. Po oznámení ruského mecenáša Olega Tiňkova, že po tejto sezóne skončí so sponzoringom a vedením profesionálneho cyklistického tímu, sa strhol boj o Petra Sagana.

V súvislosti s budúcim angažmánom úradujúceho majstra sveta a víťaza tohtoročnej monumentálnej klasiky Okolo Flámska padali mená tímov Trek-Segafredo, BMC Racing, Etixx-QuickStep či naposledy Astana. Saganov agent Giovanni Lombardi bol v kontakte so zástupcami viacerých družstiev, ale vždy odmietol komentovať danú situáciu. Podľa pravidiel Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) tím nemôže oznámiť podpis zmluvy s cyklistom pred prvým augustom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016